Arçelik’ten Akıllı Tv’ye Android Desteği
28 Ağustos 2015 Yorum Yok 1291 Görüntülenme

Son zamanlarda hızlı bir büyüme yakalayan akıllı televizyon pazarına teknolojiden dev destek geldi. Arçelik dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Google’ın akıllı televizyon işleştim sistemi Android Tv’yi televizyon modellerinde kullanmaya başlıyor.

Son zamanlarda televizyon sektöründe en önemli trendlerin başında gelen akıllı televizyonlar, arkasına teknoloji devlerinin geliştirdiği işletim sistemlerini almaya başladı. Buna Türkiye’deki ilk örnek arçelik oldu. Yerli teknoloji şirketi arçelik dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Google’ın akıllı televizyon işletim sistemi Android Tv’yi artık televizyon modellerinde kullanmaya başlayacak.

Arçelik’in üretimini ve satışını yapacağı akıllı televizyonlar google servislerini destekleyecek ve kullanıcılara istedikleri içeriğe, istedikleri zaman ulaşım imkanı sağlayacaktır. Kullanıcılar Google Arama, Youtube, Fotograf, oyun, arama ve uygulama gibi android işletim sistemine sahip uygulamalara yeni nesil akıllı tv üzerinden ulaşabilecek. Arçelik daha önce Google’ın Android İşletim Sistemi’ni tablet bilgisayarlarda kullanmaya başlamıştı.

Akıllı televizyonlarda ise youtube ile bir işbirliğine girmişti. Google’ın geliştirdiği Android Tv işletim sistemi, televizyon üreticileri arasında kısa zamanda popülerlik kazanmaya başladı.Bunun sebebi ise Android işletim sistemi için geliştirilen uygulamalar. Akıllı telefon ve tabletlerde olduğu gibi bir uygulama ekosistemi yaratmayı başaran Google, bu tecrübesini akıllı televizyonlara da aktarıyor. Android TV işletim sistemine sahip olan bir televizyon alan tüketiciler, gelecekte evlerindeki elektronik eşyaları bu televizyon modelleri üzerinden takip edebilecek ve kullanabilecek.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.