Arçelik ile Kendi Ekmeğinizi Yapabilirsiniz
24 Temmuz 2017 Yorum Yok 868 Görüntülenme

Ekmek hemen hemen uygarlıkla birlikte yaşamımıza girmiştir. Uzakdoğu’dan dünyaya yayıldığı bilgileri hâkim. Çok eski tarihlerde Mısır’da kızgın taşlar üzerinde pişirilmeye başlayan ekmek, bugünün peksimetini andırır nitelikteydi. Çeşitli tahıl unlarının su ve mayayla karıştırılarak pişirilmesi sonunda oluşan ekmek eskiden beri evlerde de yapılabilmekte olduğu halde zamanla fırınlarda pişirilir ve satın alınır bir gıda maddesi oldu.

Ekmek makinelerinin piyasaya çıkıp, fiyatlarının ucuzlamasıyla birlikte yeniden yaygın bir biçimde evlerde yapılmaya başladı. Ekmek makinelerinde önerilen ölçülerde yapılan ekmek son derece sağlıklı ve lezzetlidir. İstediğiniz un çeşidini kullanabilir arzu ettiğiniz çeşnilerle zenginleştirebilirsiniz makinelerde kendi yaptığınız ekmeği.

Hepimiz özleriz ev yapımı bir ekmeğin lezzetini. Temel besin maddemiz olan ekmek yemek ve beslenme kültürümüzün olmazsa olmazıdır. Sağlıklı bir beslenme ekmek tüketmeden gerçekleşemez. Günümüzde birçok firma, çok çeşitli ekmek yapma makineleri üretmişlerdir. Her biri farklı fonksiyonlara sahip bu makinelerin fiyat aralıkları da tıpkı modelleri ve işlevleri gibi farklı.

Örneğin Arçelik ekmek yapma makinesi farklı iki modeliyle gerek teknik üstünlükleri gerek kullanım kolaylığı ve gerek te uygun fiyat ve satış sonrası destek imkânlarıyla bir adım daha öne çıkıyorlar. Ürünlerinde ön planda tuttukları müşteri memnuniyeti ve yüksek kalite standartları ilkeleriyle mutfakların en çok kullanılan ekmek yapma makinesi olan Arçelik kolay kullanımıyla da gönülleri fethediyor. Evinizde Arçelik ekmek yapma makineniz varsa mis gibi kokan sıcacık ekmekler sofranızdan eksilmeyecek demektir.

Arçelik ekmek yapma makinesinin 12 farklı pişirme programı, farklı gramaj ve kızarma seçenekleri, ekmeğinizin hamurunu hazırladıktan sonra ileri bir zamana programlayabilme olanağı sunması vazgeçilmez oluşunun sadece birkaç nedeni. Arçelik size yukarıda sayılanlar dışında artı 14 farklı pişirme programı ve ekstra büyük hacim sağlıyor. Kalabalık ve geniş aileler için kullanımı daha pratik.

Farklı iki modeliyle Arçelik ekmek yapma makinelerinden bir tanesi mutlaka sizin için. İstediğiniz çeşitte unla, istediğiniz özelliklere sahip bir ekmeği, evinizin alışık olduğu hijyen koşulları içinde yaparak içinize sine sine tüketebilirsiniz. Evde ekmek yapma makinesiyle ekmek yaparken, normal un ve esmer unları karıştırmanızın çok güzel sonuçlar yarattığını göreceksiniz.

Ön yoğurma işleminin ardından ekmeğinizin içine zeytin, ceviz fındık gibi istediğiniz şeyleri koyabilirsiniz. Eğer hala bir ekmek yapma makineniz yoksa hiç tereddütsüz Arçelik’in size sunduğu iki farklı modelden birini seçebilirsiniz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.