Arçelik A65L 9765 5B Ultima UHD 4K Ultima TV
30 Haziran 2018 Yorum Yok 634 Görüntülenme

Arçelik A65l 9765 ultima tv, LCD ve LED panel teknolojisine göre çok daha net ve yüksek kontrastlı görüntüler sunmaktadır. HDR teknolojisi görüntünün yeni standardını evinize getirir. Artırılmış kontrastla çok daha derin siyah ve parlak beyaz tonlarıyla en ufak ayrıntılar bile sonsuz bir netlik kazanır.

3D Ses teknolojisi sesleri daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir şekilde evinize getirir. Arçelik televizyonların ince tasarımına entegre edilmiş üç yönlü hoparlörler sesi odanın her köşesine en ideal şekilde dağıtır ve surround’a yakın bir deneyim sunar. Ultra HD ya da 4K olarak ifade edilen çözünürlük değeri, standart HD ekranlardan yaklaşık 4 kat daha fazla piksel barındırır. Uzun kenarında 3840, kısa kenarında 2160 adet piksele sahip 4K ekranlar çok daha net ve detaylı bir görüntü sunar.

4K’nın sağladığı gözün görebileceği en net ve detaylı görüntülerle televizyon izleme keyfiniz zirveye çıkar. Karanlık sahnelerde yaşanan detay kaybı Micro Dimming teknolojisiyle sorun olmaktan çıkar. Televizyon panelindeki her bir pikseli ayrı ayrı analiz ederek en doğru siyah değerini belirleyen Micro Dimming teknolojisi en karanlık görüntülerde bile çok daha detaylı ve net bir sonuç verir. Wide Color Gamut teknolojisi geliştirilmiş renk uzayıyla renklerin en zengin ve doğal halini sunar.

Capcanlı ve insan gözünün gördüğüne en yakın renklerle seyir keyfiniz katlanır. Neredeyse sonsuz sayıda renk ve ara tonla görüntüler gerçeğe en yakın renk zenginliğiyle buluşur. Video Perfection Engine teknolojisine sahip Arçelik televizyonlar en hareketli sahnelerde bile pürüzsüz bir akıcılık sunar. Özel olarak geliştirilmiş algoritmasıyla hareketi analiz eden bu özellik sayesinde hareketli görüntülerde yaşanan atlama ya da netlik kaybı gibi sorunlar ortadan kalkar.

HD, Ultra HD ve 4K arasında ne fark var?

HD, UHD ve 4K birer görüntü çözünürlüğüdür. Bu farklı çözünürlükler, tek bir görüntünün kaç adet pikselle oluşturulduğunu ifade eder. HD (High Definition) görüntüler, uzun kenarında 1920, kısa kenarındaysa 1080 piksel olmak üzere toplam 2.073.600 piksel tarafından oluşturulur. 1920×1080 px olarak da ifade edilir ve bu görüntüleri oynatabilmek için Full HD bir televizyona ihtiyaç vardır. Televizyon dünyasında 4K, Ultra HD (UHD ya da Ultra High Definition) ile aynı anlama gelir. UHD görüntüler 3.840×2.160 piksel çözünürlüğe sahiptir. Bu, bir görüntünün toplamda 8.294.400 adet piksel tarafından oluşturulduğu anlamına gelir. Bu kalitede bir görüntüyü oynatabilmek için bir Ultra HD televizyona sahip olmanız gerekir.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.