Arçelik A43L 6652 108 Ekran Full HD LED TV İnceleme
22 Mayıs 2017 Yorum Yok 1378 Görüntülenme

LCD televizyon denildiğinde elbette akla Arçelik marka A43L 6652 108 Ekran Full HD smart tv gelir. Bu televizyon 108 cm ekran boyutu ile sinemayı evinize taşımaktadır. 108 ekran olmasından dolayı yatay ekrana daha fazla görüntü karesi sığmaktadır. Bu tv ile çok sevdiğiniz film yada dizileri bütün görüntülerini kesmeden kırpmadan tam olarak izleme imkânına sahipsiniz.

Normal 4,3 oranı sunan TV’lerde blu-ray veya DVD bir filim izlediğinizde siyah şeritlerin görülmesi filimin ekrana tam olarak sığmadığını sağdan ve soldan kırpıldığını göstermektedir. Arçelik marka A43L 6652 108 Ekran Full HD smart tv ile bu tarz sorunlar ortadan kalkmaktadır. Ekran görüntü ayarlarında oldukça yeni seçenekler sunan bu LCD televizyon kaliteli çözünürlük, üstün kontrast, MPG kalite artırıcı, renk geliştirme seçenekleri, gama görüntü ayarlama menüleriyle ekran görüntüsünde göz dolduruyor.

Ayrıca görüntü adına önemli bir etmen olan Perfect Pixel HD görüntü motoru sayesinde pikseller arasındaki uyumu sağlaması görüntünün canlı, doğal, net ve keskin olmasını sağlıyor. Parlak ve karanlık görüntülere göre değişen bu ledler, görüntüde kalite ve tasarruf sağlıyorlar. Aydınlık görüntülerde parlak, karanlık görüntülerde tam karanlığa yakın bir renk sağlıyorlar. Ayrıca 3D görüntü desteği sayesinde 2D görüntüleri 3D olarak izleyebilme imkânı da sunmaktadırlar.

Arçelik marka A43L 6652 LCD Tv incelemesi yaptığımızda gözümüze çarpan bir diğer özellik de dâhili uydu alıcı bulunmaktadır. Yani antenden gelen kabloyu doğrudan TV’ya takıp tüm yayınları izleyebilirsiniz. Ayrıca Ambilight Spectra 3 sayesinde filimdeki görüntünün renklerine uygun led ışık yayması da önemli bir farklılığıdır. Wi-Fi özelliği sayesinde netten tv izleme uygulaması sunmaktadır. Harici klavye mouse takıp internet tarayıcını kullanma keyfi de sunmaktadır.

Hem televizyon izlemek hem de diğer uygulamalarla uğraşmak istiyorsanız Multiview özelliği sayesinde ekranı ikiye bölüp bir yanda televizyon izlerken diğer yansan da internete bağlanabilirsiniz. İzlediğiniz filmlerin ayrıntılı bilgilerini, resimlerini ve diğer çevrimiçi içeriği izleyebilirsiniz. Arçelik menüsü sayesinde en çok tercih edilen tv servislerine erişebilmenizi sağlamaktadır. Uzaktan kumandasını kullanmak ayrıca başlı başına bir keyif sunmaktadır. LCD ekranınızda kolayca video izleyip, fotoğraflarınıza bakabilir, istediğiniz müzik parçalarını dinleyebilirsiniz.

Konu Hakkında Görüşlerinizi Belirtebilirsiniz.


Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekiyor.